Kiedy wymienić akumulator w aucie?

Zima to okres roku, kiedy akumulator daje o sobie znać i często zawodzi. Kiedy jest za słaby – nie jesteśmy w stanie uruchomić silnika w samochodzie, więc problem jest znaczący. Można mu zaradzić, podładowując akumulator, ale trzeba wiedzieć, że jak każda bateria, może podołać tylko określonej liczbie cykli ładowania – w końcu następuje moment, w którym trzeba go wymienić.

Co wpływa na pracę akumulatora?

Akumulator jest przede wszystkim wrażliwy na temperaturę. Przy jej obniżeniu poniżej zera, traci on nawet kilka, kilkanaście procent swojej objętości. Niższa objętość przekłada się na gorszą pracę i wyniki. Pozostawiony na noc, czy kilka zimnych nocy, akumulator rozładuje się także wskutek podtrzymywania funkcji postojowych w samochodzie. Mogą to być autoalarmy, sterowniki do urządzeń w samochodzie. Zdarza się, że pojazd jest przeciążony gadżetami i jego napięcie postojowe jest zbyt wysokie. Akumulatorom nie sprzyja stan permanentnego rozładowania. Jego doładowywanie następuje automatycznie podczas jazdy samochodem, która trwa przynajmniej 5 – 6 km. Przy krótkich przejażdżkach pobór energii na rozruch silnika i uruchomienie całej elektroniki będzie większy niż zysk energii z pracującego podczas jazdy alternatora.

Ładować czy kupić?

Rozładowujący się akumulator można doładowywać za pomocą prostowników i automatycznych ładowarek. Jednakże z czasem kończy się życie każdego użytkowanego sprzętu. Wybierzmy mu godnego następcę, sprawdzony produkt, jakimi są na przykład akumulatory bosch s4 Poznań. Stawiając na jakość, możesz być pewny, że Twój nowy akumulator będzie służył Ci dłużej niż poprzedni. Takie zamknięte, bezobsługowe urządzenia są przyjazne dla użytkownika i środowiska, a ich samorozładowanie jest ograniczone. Stawiasz sobie pytanie, kiedy wymienić akumulator w aucie na nowy? Nadszedł ten czas, jeżeli po kilku dniach od naładowania akumulator znowu jest niesprawny. Również wtedy, gdy nastąpiło fizyczne uszkodzenie jego obudowy.