W co musimy się zaopatrzyć jeżeli chcemy rozpocząć przygodę z motocyklami?

Wielu z nas tuż przed zrobieniem prawa jazdy na motocykl i zakupem tego wymarzonego pojazdu zastanawia się, w co powinni się wyposażyć nim wsiądą na motor. Jest to pytanie bardzo ważne, gdyż w odróżnieniu od innych środków transportu motocykl jest o wiele bardziej wymagający. Nie ma nic ważniejszego niż nasze bezpieczeństwo i komfort podczas prowadzenia.

Jak powinna wyglądać „garderoba” motocyklisty?

Każdy, kto miał kontakt z motocyklem wie, że ciało kierowcy musi być całkowicie zasłonięte i zabezpieczone. Motocykl to nie samochód, do którego możemy wsiąść właściwie nawet w piżamie, motocykl to pojazd, który wymaga od nas profesjonalnego wyposażenia. Najważniejszym elementem naszego stroju jest kask. Jest to element obowiązujący nas także przez prawo. Po pierwsze kask musi być odpowiednio dopasowany, nie może być za luźny ani za ciasny. Dla początkujących wskazany jest także kask zamknięty i szczękowy, które zagwarantują nam najwyższe bezpieczeństwo. Drugim ważnym elementem jest kurtka. Dzięki niej upadek z motocykla, który nie rzadko zdarza się początkującym kierowcom, będzie mniej bolesny i bezpieczniejszy. Kurtki motocyklowe zazwyczaj mają wbudowane ochraniacze na te elementy naszego ciała, które są najbardziej narażone na uszkodzenia, czyli na plecy i łokcie. Dodatkowo dzięki temu okryciu nie będzie doskwierało nam zimno czy krople deszczu. Kolejnym elementem zestawu są spodnie, produkowane najczęściej ze skóry lub jeansu. Powinny mieć wyższy stan, aby zasłaniać plecy. Skoro większe partie naszego ciała już ubraliśmy, zostały nam dłonie. Nim wsiądziemy na motocykl, powinniśmy założyć rękawice, dzięki nim nasze dłonie nie będą narażone na niskie temperatury czy deszcz. Najlepiej wyposażyć się w dwie pary, jedną dostosowaną do warunków letnich, drugą do zimowych. Rękawice tak jak inne elementy ubioru powinny być dopasowane, aby nasze ruchy były płynne i nieograniczone przez zbyt luźny lub ciasny materiał. Dobrze jest zadbać także o buty, nie są zbyt tanie, ale w przypadku wypadku nasze stopy będą zabezpieczone profesjonalnymi usztywniaczami i protektorami. Trampki czy inne buty sportowe w rywalizacji z butami motocyklowymi zdecydowanie przegrywają.

Gdzie zaopatrzyć się w sprzęt motocyklowy?

Profesjonalne wyposażenie znajdziemy w wielu sklepach internetowych, a także stacjonarnych zajmujących się branżą motocyklową, wśród nich znajduje się sklep motocyklowy poznań starołęka. W profesjonalnym sklepie będziemy mogli liczyć na dobre jakościowo produkty, a także poradę. W końcu zaczynając przygodę z motocyklami, potrzebujemy wskazówek specjalisty, by odpowiednio dobrać sprzęt i cieszyć się jazdą.