Jaki akumulator wybrać do naszego samochodu?

Można powiedzieć, że akumulator jest sercem pojazdu, Jest to część równie ważna, jak silnik, ponieważ dostarcza prądu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania samochodu. Dobór odpowiedniego akumulatora zapobiegnie problemom z zapalaniem, szczególnie kiedy temperatura na zewnątrz spada, a braki prądu w najmniej spodziewanym momencie odejdą w zapomnienie.

Jak wybrać odpowiedni akumulator?

Dobór odpowiedniego akumulatora samochodowego jest gwarancją prawidłowego działania auta. Warto robić to z głową, ponieważ sztuką jest dobrać prawidłowo ten element, nie przepłacając za niego i jednocześnie wybierając sprzęt wysokiej jakości. Najważniejsze jest kupowanie akumulatora w specjalistycznych sklepach, a nie w marketach, w których sprzęt jest zwykle nieprawidłowo przechowywany. Dobrym pomysłem jest stosowanie takiego akumulatora, jaki jest zalecany przez producenta pojazdu. Pojemność, typ akumulatora i prąd rozruchowy to parametry, które muszą być dopasowane do marki pojazdu. Pojemność dedykowana do naszego pojazdu to ważna informacja, którą można znaleźć w instrukcji obsługi. Przy zakupie zwracajmy również uwagę na sposób montażu takiego sprzętu oraz na jego bieguny — nie każdy akumulator będzie bowiem pasował do danego pojazdu.

Znane marki czy tanie akumulatory — co się bardziej opłaca?

Wybierając dobry akumulator, warto sięgać po znane i cenione marki, które wyróżniają się wyrobem sprzętu wysokiej jakości. Do tego grona należą akumulatory Bosch S4 wykonane w technologii PowerFrame, która pozwala na uzyskanie większej mocy rozruchowej i żywotności niż w przypadku modeli tradycyjnych. Oczywiście, taki akumulator kosztuje więcej, niż urządzenie nieznanej firmy, który w hipermarkecie można kupić nawet za pół ceny, jednak z całą pewnością będzie wytrzymały. Czasem kupno taniego akumulatora, który rozładuje się po 2 latach użytkowania, jest znacznie mniej opłacalne niż zakup lepszego sprzętu za wyższą cenę, który może służyć do standardowego użytkowania nawet dwukrotnie dłużej.