Jak wybrać rękawice na motor?

Który model sprawdza się w każdych warunkach?
Dopełnieniem profesjonalnego stroju każdego motocyklisty są rękawice. Nie sposób wyobrazić sobie komfortowej jazdy na dwóch kółkach bez odpowiedniego zabezpieczenia dłoni. Na jaki model zdecydować się, aby nasz gadżet sprawdzał się przy każdej pogodzie i prędkości? Sprawdźmy, czym kierować się przy wyborze rękawic na motor.

Jak często i kiedy jeździmy motorem?

Pierwsze i najważniejsze pytanie dotyczy samego sposobu poruszania się na dwóch kółkach. Warto zastanowić się, przy jakiej pogodzie najczęściej wsiadamy na motor. Czy robimy to codziennie, czy raczej sporadycznie? Istotny jest też sam rodzaj pojazdu. Niewielkie skutery nie wymagają raczej super nowoczesnych i wykorzystujących zaawansowane technologie rękawic. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii jeżdżenia wyłącznie w sezonie. Przy takiej eksploatacji pojazdu wystarczą rękawice uniwersalne, które sprawdzają się przy wielu różnych okazjach.

Rękawice dla bardziej zaawansowanych

Jeśli nasza jazda na motorze nie ogranicza się do sporadycznych przypadków, warto nieco bardziej skupić się na szczegółach. Podstawowym kryterium przy wyborze odpowiedniego modelu jest krój rękawic. Krótkie rękawice sprawdzają się genialnie przy świetnej pogodzie i w miejskich warunkach. Są dużo bardziej przewiewne i łatwiej się w nich prowadzi pojazd. Długie rękawice za to dodatkowo chronią nadgarstek i zapewniają większy komfort w chłodniejsze dni. Jeśli zależy nam na rękawiczkach typowo na zimę, koniecznie musimy wybrać dłuższy model z dodatkowymi ocieplaczami i membraną, to od niej przede wszystkim zależy ochrona naszych dłoni przed zimnem.

Bezpieczeństwo to podstawa

Równie istotnym elementem rękawic są, ochraniacze. Szczególnie ważne, aby znalazły się one na palcach i kostkach. Wiele modeli wyposażonych jest w dodatkowe zabezpieczenie na wewnętrznej części dłoni. W razie wypadku powodują one, że ręka ślizga się po asfalcie, a więc są większe szanse na ochronę przed złamaniem. Niektórzy producenci dodatkowo doszywają do rękawiczek długie mankiety, które stanowią kolejne usztywnienie. Przed zakupem koniecznie musimy przymierzyć rękawice, aby sprawdzić, czy wszystkie zastosowane w nich rozwiązania będą dla nas komfortowe. Warto też wybrać sklep, który umożliwi nam szeroki wybór modeli i zapewni specjalistyczne doradztwo. Świetnym przykładem jest sklep motocyklowy w Poznaniu na Starołęce. Tam znajdziemy całą gamę rozwiązań, które będziemy mogli dostosować do swoich potrzeb.