Jak działa pogotowie akumulatorowe?

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni coraz więcej osób ma problem z uruchomieniem swojego samochodu. Trudno się temu dziwić. Współczesne auta wyposażone w nowoczesne jednostki napędowe to naszpikowane elektroniką maszyny, które wymagają sprawnego i mocnego akumulatora. Energia zgromadzona w baterii jest potrzebna zarówno do uruchomienia silnika, jak i zasilenia licznych odbiorników.

Pomoc w nagłych sytuacjach

Duże zapotrzebowanie na prąd sprawia, że już kilkuletnie akumulatory odmawiają posłuszeństwa. Najczęściej dzieje się to w najmniej oczekiwanym momencie, np. przed niedzielnym wyjazdem z rodziną, kiedy sklepy i warsztaty samochodowe są zamknięte. W związku z tym, że niewielu właścicieli samochodów ma wykupioną polisę assistance obejmującą pomoc przy wymianie akumulatora, pojawia się pytanie, co zrobić w takiej sytuacji. Mieszkańcy dużych miejscowości powinni wezwać fachowców. Jeśli kogoś interesuje profesjonalne pogotowie akumulatorowe Poznań jest jednym z miast, na którego terenie świadczone są tego rodzaju usługi. W celu skorzystania z pomocy wystarczy zadzwonić pod wskazany numer telefonu działający codziennie przez 24 godziny na dobę i wezwać fachowca.

Zakres świadczonych usług

Pogotowie akumulatorowe w ramach świadczonych usług oferuje szybki dojazd do klienta, weryfikację poprawności działania akumulatora, a w przypadku wykrycia uszkodzenia sprzętu, jego wymianę. Montowane w samochodach baterie są w pełni naładowane, fabrycznie nowe i objęte dwuletnią gwarancją producenta. Zgodnie z przepisami ustawy mechanik, który zakłada nowy akumulator, jest zobowiązany do odebrania zużytego sprzętu i jego przekazanie do utylizacji. Dzięki temu osoba korzystająca z pomocy nie musi zastanawiać się, co zrobić ze starą baterią. Profesjonalne pogotowia dysponują nie tylko tradycyjnymi akumulatorami kwasowymi, ale również nowoczesnymi urządzeniami typu AGM i EFG przeznaczonymi do montażu w pojazdach wyposażonych w system start/stop. Na wsparcie i fachową pomoc liczyć mogą zarówno właściciele aut osobowych, jak i ciężarowych.