Co zrobić, gdy na trasie rozładuje się akumulator?

Rozładowany akumulator na trasie to zdarzenie, które może spotkać każdego, niezależnie od klasy auta. Dlatego też warto być na nie odpowiednio przygotowanym. Wielu przezornych kierowców wozi w bagażniku swego samochodu prostownik lub kable rozruchowe. Pierwsze urządzenie przeznaczone jest do ładowania baterii samochodowych. Korzystając z prostownika, należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ proces ładowania akumulatora może trwać kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Co prawda w sprzedaży dostępne są urządzenia wyposażone w tryb szybkiego uzupełniania energii, jednak częste korzystanie z tego trybu może niekorzystnie wpływać na żywotność baterii samochodowej. W sytuacji, gdy samochód nie chce zapalić na trasie, można skorzystać z kabli rozruchowych. Aby możliwe było ich użycie, należy poprosić o pomoc innego użytkownika drogi posiadającego auto ze sprawnym akumulatorem. Kable rozruchowe pozwalają na przekazanie energii elektrycznej potrzebnej do rozruchu silnika z samochodu dawcy, do pojazdu biorcy.

Pomoc ze strony specjalistów

Osoby, które nie dysponują prostownikiem bądź kablami rozruchowymi, powinny w takiej sytuacji sięgnąć po telefon komórkowy i wezwać na pomoc specjalistów od akumulatorów samochodowych. W niektórych miastach Polski działają serwisy, które oferują swe usługi zarówno w dni powszednie, jak i święta przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jeżeli kogoś interesuje pogotowie akumulatorowe Poznań jest jednym z miast, w którym taka usługa jest świadczona. Po wezwaniu pomocy na miejsce awarii przyjeżdża wykwalifikowany mechanik, który dokonuje oględzin akumulatora.

Jeżeli sprzęt jest uszkodzony i nie nadaje się do dalszego użytku, montowana jest nowa bateria pasująca do danego modelu auta, a właściciel samochodu może niezwłocznie wyruszyć w dalszą podróż. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przedstawiciel pogotowia akumulatorowego po wymianie baterii na nową, zabiera uszkodzony sprzęt i przekazuje go do utylizacji. Korzystanie z tego rodzaju usług na najprostszy i najszybszy sposób, na poradzenie sobie z unieruchomionym autem.