Blog

Jak poprawnie dbać o akumulator?

Regularne sprawdzanie stanu akumulatora pozwala na wykrycie ewentualnych problemów na wczesnym etapie oraz uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji związanych z rozładowaniem baterii. Przede wszystkim, warto kontrolować napięcie na biegunach akumulatora za pomocą miernika napięcia lub specjalistycznego testera. Jak jeszcze należy dbać o akumulator?

Czytaj dalej

Gdzie stosowane są akumulatory żelowe?

Dzięki swoim zaletom akumulatory żelowe znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia, zarówno w zastosowaniach domowych, jak i przemysłowych. Co warto wiedzieć na ten temat? Gdzie stosuje się tego typu akumulatory?

Czytaj dalej

Czym kierować się przy wyborze akumulatora?

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie akumulatora do samochodu czy innego pojazdu warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą zapewnić optymalne dostarczanie energii. Czym warto się kierować przy zakupie?

Czytaj dalej

Czy temperatura wpływa na stan i działanie akumulatora?

W pojazdach stosuje się zazwyczaj akumulatory ołowiowo-kwasowe. Optymalna temperatura dla ich pracy wynosi 25 stopni Celsiusza. Właśnie wtedy akumulator osiąga najlepszą wydajność, a także ma najdłuższą żywotność. A jaki wpływ na jego działanie mają skrajne temperatury?

Czytaj dalej

Jak podłączyć akumulator w skuterze?

Akumulator jest niezbędnym elementem każdego skutera. Jego zadaniem jest podtrzymywanie napięcia elektrycznego podczas uruchamiania silnika, ale też zasilenie urządzeń elektrycznych. Ważne jest, aby zadbać o prawidłowe podłączenie akumulatora oraz dobranie odpowiedniego modelu. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, jak podłączyć akumulator i na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora do skutera.

Czytaj dalej

Co wpływa na żywotność akumulatora?

Akumulator to kluczowa część każdego samochodu, która jest źródłem energii elektrycznej. Jego zadaniem jest zasilanie urządzeń elektrycznych i uruchamianie auta. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio dbać o akumulator, aby wydłużyć jego żywotność. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, od czego zależy żywotność akumulatora i jak powinna wyglądać jego eksploatacja. Życzymy udanej lektury!

Czytaj dalej

Czym wyróżniają się akumulatory do samochodów ciężarowych?

Akumulator jest niezwykle ważnym elementem każdego samochodu, który odpowiada za uruchomienie silnika, ale też za prawidłowe funkcjonowanie odbiorników prądu podczas postoju. Co ciekawe, akumulator musi być odpowiednio dopasowany do rodzaju i marki pojazdu. Czy powinien się wyróżniać akumulator do samochodu ciężarowego? Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Czytaj dalej

Jak dobrać akumulator do systemu start-stop?

Spośród wielu unowocześnień dostępnych dla współczesnych samochodów, bardzo dużą popularnością cieszy się tak zwany system start-stop. Niektórzy twierdzą nawet, że w niedalekiej przyszłości każde auto będzie automatycznie zapalać i gasić silnik po naciśnięciu odpowiedniego pedału. Niemniej, aby móc korzystać z takiego udogodnienia, pojazd potrzebuje specjalnego akumulatora.

Czytaj dalej