Blog

Jak odczytywać parametry na etykietach akumulatorów?

Z pewnością wiesz, jak ważne jest czytanie oznaczeń na urządzeniach elektrycznych. Czasem jednak trudno połapać się w tajemniczych ciągach cyfr i liter. Jeśli chcesz kupić akumulator, a nie znasz się na jego cechach, ten wpis jest dla ciebie. Przedstawimy główne parametry akumulatorów i sposób ich opisywania na urządzeniach.

Czytaj dalej

Czym się kierować przy wyborze akumulatora do łodzi motorowej?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów akumulatorów do łodzi. Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany rodzajem łodzi i sposobem jej użytkowania. Poniżej podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając odpowiedni akumulator.

Czytaj dalej

Co zrobić ze zużytym akumulatorem?

Zużyte akumulatory są odpadem groźnym dla środowiska. Na szczęście istnieją już metody odpowiedniego postępowania z nimi. Co więcej, co są cennym źródłem surowców, które mogą być ponownie wykorzystane. Przeczytaj nasz krótki tekst.

Czytaj dalej

Jakie standardy powinny spełniać akumulatory do maszyn rolniczych?

Akumulator jest jednym z najważniejszych elementów maszyny. Bez jego prawidłowej pracy niemożliwy byłby rozruch, dlatego ta ważne jest, by wybierać dobrej jakości urządzenie. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze akumulatora.

Czytaj dalej

Jak przechowywać nieużywany akumulator?

Nowy lub używany akumulator, z którego nie korzystamy, musi być przechowywany w odpowiedni sposób. Dzięki temu nie dojdzie do skrócenia okresu żywotności baterii, a także awarii, które uniemożliwią dalsze korzystanie z akumulatora. Przestrzegając zasad przechowywania nieużywanego akumulatora, możemy uniknąć zbędnych wydatków, a także problemów związanych m.in. z jego wylaniem. Podpowiadamy, jak przechowywać nieużywany akumulator, aby […]

Czytaj dalej

Jak działają akumulatory kwasowo-ołowiowe?

Akumulator to niezbędna część w funkcjonowaniu samochodu. Ma on do siebie to, że, inaczej niż silnik, działa nie na benzynę, lecz na prąd elektryczny. Wśród tych urządzeń można wyróżnić różne typy, jednak jeden z nich jest najpopularniejszy. Chodzi tu mianowicie o akumulator kwasowo-ołowiowy. Ma on ponadto tę zaletę, iż jest najtańszy w użytkowaniu, więc nie […]

Czytaj dalej

Charakterystyka akumulatorów AGM

Akumulatory to urządzenia, które są świetną alternatywą dla baterii, ponieważ można je wielokrotnie ładować. W akumulatorach zachodzą dwa cykle pracy. Pierwszym z nich jest ładowanie, czyli gromadzenie energii w urządzeniu.

Czytaj dalej

Zasady prawidłowej eksploatacji akumulatora

Akumulator to element niezbędny w każdym pojeździe. Boleśnie przekonał się o tym każdy, komu w mroźny zimowy poranek rozrusznik odmówił posłuszeństwa.

Czytaj dalej